Strzelectwo

strzelnica1W 1996 roku na dzierżawionej z Urzędu Gminy żwirowni o powierzchni 2,4 ha wybudowano strzelnicę myśliwską, która w 2000 roku uzyskała wymagany atest. Obecnie strzelnica wraz z gruntem jest własnością Koła. Każdego roku na wybudowanej strzelnicy odbywają się zawody kołowe w strzelectwie myśliwskim, oraz Zawody o Puchar Pojezierza Gnieźnieńskiego, w których biorą udział myśliwi z Wielkopolski, Pałuk, Kujaw i Pomorza.

strzelnica2Czterech członków naszego Koła uzyskało w strzelectwie myśliwskim klasę mistrzowską: Zenon Rzyski – inicjator budowy strzelnicy, popularyzator strzelectwa oraz długoletni łowczy Koła w 1999 r, Mirosław Ruta – w 2000 r, Michał Ziółkowski – w 2001 oraz Dariusz Smarzyk w 2003 r.

strzelnica5Reprezentanci Koła w ostatnich latach,  wygrywają wiele zawodów w strzelectwie myśliwskim w klasie otwartej oraz w klasie powszechnej oraz  reprezentują okręg koniński na Kołowych Mistrzostwach Polski w Strzelaniu Myśliwskim zajmując miejsce w drugiej dziesiątce na 49 startujących drużyn.